fbpx

KOMPLEKSOWE ODCHUDZANIE

DIETETYK ONLINE

Konsultacje – dieta, trening, rozwój osobisty

Zdrowe jadłospisy, plany treningowe, motywacja i nawyki.

cherry-tomatoes-2995593_640

ZDROWE JADŁOSPISY

Poradnia dietetyczna online to indywidualne jadłospisy, diety odchudzające, w chorobach i w aktywności fizycznej. Konkretne wskazówki i zalecenia dietetyczne.

dietetyk online

PLANY TRENINGOWE

Dobieram trening do diety. Układam plany treningowe w zależności od celu. Pomagam w wyborze aktywności fizycznej. Uczę prawidłowych ćwiczeń.

dietetyk online

MOTYWACJA I NAWYKI

Trening zdrowych nawyków, edukacja prozdrowotna. Trwała motywacja, wsparcie w trudnych chwilach, diet coaching. Ścisła współpraca, stały kontakt.

dobry dietetyk online

Trening nawyków
Doskonalenie zdrowych nawyków, zmiana przyzwyczajeń.

dietetyk przez internet 1

Dieta w chorobach
Jadłospisy dostosowane do
Twoich chorób i dolegliwości.

programy Prozdrowotne dla firm 1

Dieta przy treningu
Jadłospis ułożony do Twojej
aktywności fizycznej.

dobry dietetyk online

Kontrola zachcianek
Regulacja zachcianek, przejecie kontroli nad zachciankami.

DIETETYK ONLINE RENATA ZOMERSKA – to nie tylko dieta.

Kompleksowe odchudzania – dieta, trening, zmiana nawyków.
Ułożę dla Ciebie zdrowy jadłospis i skuteczny plan treningowy.
Jeśli potrzebujesz, dostaniesz zalecenia w chorobach.
Pomogę Ci budować trwałą motywację.

DOŚWIADCZENIE I SKUTECZNOŚĆ

KOMPLEKSOWE ODCHUDZANIE

WYGODNE WIDEO SPOTKANIA

Przygotuj się do spotkania z dietetykiem online

Pozytywne nastawienie. Zastanów się, w jakim miejscu jesteś dzisiaj, a gdzie chcesz być w niedalekiej przyszłości. Jakie korzystne zmiany chcesz wprowadzić do swojego życia. Na spotkaniu zapytam Cię jaki cel chcesz osiągnąć? Czy jesteś gotów podjąć pracę nad swoimi nawykami i zmienić stare przyzwyczajenia?

Wyniki badań laboratoryjnych. Jeśli masz zdiagnozowaną chorobę, przygotuj badania na wizytę. Jeśli chcesz możesz wykonać aktualne badania, wówczas je zinterpretuję, lub po konsultacji zlecę jakie badania należy wykonać. Np. morfologia, ob, lipidogram (całkowity, hdl, ldl, trójglicerydy), glukoza, insulina, hormon (TSH).

Wywiad dieta&trening. Przypomnij sobie swój sposób odżywiania. Jakie produkty przeważały w Twojej diecie, czy posiłki były regularne, czy i jak często były używki? Zastawów się, czy Twoja aktywność fizyczna jest wystarczająca, a jeśli wykonujesz treningi to jakie i jak często.

Przyda się waga kuchenna. Do określenia ilość spożywanego jedzenia, będzie przydatna waga kuchenna. To da Ci pewność, że spożywane posiłki są o odpowiedniej kaloryczności, ani za małe, ani za duże. Jeśli nie masz wagi kuchennej, kieruj się miarami domowymi.

Zrób pomiary ciała. Przed spotkaniem wykonaj pomiary ciała. Będzie Ci potrzebna waga łazienkowa i centymetr. Zmierz obwody: kobieta (biodra, brzuch, talia i udo) mężczyzna (brzuch, klatka piersiowa). Pomiary wykonuj przed każdym naszym spotkaniem.

Zadbaj o swoje otoczenie. Usuń ze swojego otoczenia niezdrowe produkty, które mogą Cię kusić i utrudniać zmianę nawyków na zdrowsze. Poinformuj najbliższe otoczenie, że zmieniasz swój sposób odżywiania, oczekuj od nich wsparcia i pomocy.

Dietetyk online - umów wideo konsultacje

Wygodne połączania Skype, ClickMeeting.

Pierwsza konsultacja z jadłospisem – 60-75 min

Wywiad – żywienie, trening, zdrowie. Na pierwszym spotkaniu ustalimy co chcesz uzyskać i do czego zmierzasz. Szczupła sylwetka, zdrowie, poprawa kondycji, czy dobre samopoczucie? Często kilka celów realizujemy równocześnie. Przeprowadzę z Tobą wywiad wygodnie przez internet, zapytam o Twoje odżywianie, aktywność fizyczną i zdrowie. Jeśli posiadasz badania które diagnozują Twoją chorobę, lub badania kontrolne, przygotuj je na spotkanie, lub prześlij wcześniej mailem. Jeśli będzie to konieczne zlecę nowe badania laboratoryjne, tak aby dieta była dobra dla Ciebie i w pełni dopasowana do Twoich potrzeb.

Jadłospis układamy na spotkaniu. To 6-7 dziennych jadłospisów z przepisami. Tutaj określimy które produkty są korzystne dla Twojego zdrowia, a z których lepiej zrezygnować. Jadłospis zawiera odpowiednią dla Ciebie ilość kalorii i właściwe proporcje poszczególnych makroskładników. Jadłospis jest ułożony w formie tabelki, którą wygodnie otworzysz na telefonie. Rozpiszę dla Ciebie optymalny sposób przyrządzania dań i wyznaczę właściwe godziny spożywania posiłków. Ustalimy, kiedy rozpisać większy posiłek, a kiedy powinna być szybka przekąska.

Tabela wymienników. To ważna część planu żywieniowego, pozwoli Ci samodzielnie modyfikować posiłki według własnych preferencji smakowych. Dzięki temu jadłospis będzie łatwiejszy w wykonaniu, przygotowanie jedzenia zajmie Ci mniej czasu i lepiej wykorzystasz zakupione produkty.

Zalecenia w dolegliwościach. Jeśli potrzebujesz, dostaniesz zalecenia żywieniowe odpowiednie do Twoich choroby i dolegliwości i odpowiednio dostosujemy Twój jadłospis.

Wskazówki w wyborze treningów. Dietetyk online to nie tylko dieta. Jeśli potrzebujesz, dostaniesz wskazówki jaki trening będzie dla Ciebie najlepszy na tą chwile, od jakich ćwiczeń rozpocząć swoją aktywność fizyczną, lub też jaki trening przyniesie Ci najlepsze efekty.

Druga konsultacja – dieta&trening – 60-75min

Dopasowanie diety, nowe przepisy kulinarne. Po 2 tygodniach spotykamy się na kolejnej wideo konsultacji. Tutaj opowiesz mi jak udało Ci się wprowadzić zalecenia w życie, co było trudnością, co chcesz zmienić, jak się czujesz na nowym sposobie odżywiania. Dzięki Twoim doświadczeniom teraz precyzyjniej ułożymy poszczególne posiłki i wymienimy potrawy, które Ci nie smakują. Dostaniesz nowe przepisy kulinarne i sprawdzimy jak radzisz sobie z samodzielnym wymienianiem produktów według tabeli wymienników.

Plan treningowy (domu, siłownia, plener). Jeśli potrzebujesz planu ćwiczeń, dostaniesz go na drugim spotkaniu. Dopasuje go do Twoich możliwości, ułożę ćwiczenia np. na siłowi, w plenerze, w domu. Jeśli wolisz dostaniesz tylko zalecenia, którą formę ruchu wybrać, która będzie dla Ciebie teraz najkorzystniejsza. Trening możemy rozpisać na każdym etapie naszej współpracy. W razie potrzeby wyśle Ci film instruktażowy dla poprawnego wykonania pojedynczego ćwiczenia.

Monitorowanie postępów. Drugie spotkanie to już pierwsze efekty redukcji. Przed spotkaniem wykonaj ponownie pomiary ciała i wyniki podaj mi na spotkaniu. Jako dietetyk i trener online na podstawie obwodów i wagi ciała omówię, czy redukcja przebiega właściwie, lub co należny zrobić aby uzyskać najlepsze efekt. Na podstawie Twoich postępów dokonamy zmian w jadłospisie (proporcje makroskładników, podniesienia lub obniżenie kaloryczności, zmiany posiłków), oraz wprowadzimy, zmiany w treningu fizycznym.

Kompleksowy program 3 miesięczny – dieta • trening • nawyki | 6 spotkań

Modyfikacja diety i treningu. Na każdym spotkaniu modyfikujemy jadłospis. Według Twoich potrzeb urozmaicamy dietę, lub ją upraszczamy, tak aby była wygodna w przygotowaniu. Dostaniesz nowe przepisy kulinarne i pomysły na szybkie przekąski. Jadłospis jest modyfikowany na spotkaniu, masz wiec pełną kontrolę na to co znajduje się w Twoim menu. Zmieniamy również plan treningowy, w zależności od wcześniej zrealizowanych ćwiczeń.

Monitorowanie postępów. Na podstawie efektów jakie uzyskujesz ze spotkania na spotkanie, dobieramy odpowiednią kaloryczność jadłospisu i plany treningowe. Twoje postępy zależą do wielu czynników, należy je wszystkie wziąć pod uwagę i ustalić najlepszą szybkość redukcji.

Trening zdrowych nawyków. W procesie odchudzania nieodłączna jest trwała zmiana nawyków, którą lepiej możemy prowadzić właśnie przez internet. Mam teraz więcej czasu na spotkaniu i możemy dokładniej przyjrzeć się Twoim nawykom i przyzwyczajeniom. Pokarzę Ci jak trenować zdrowe nawykami i dowiesz się co Ci pomaga a co przeszkadza w osiągnięciu celu. Pomogę Ci odkryć wewnętrzną motywację do zdrowego trybu życia, która utrwali twoje efekty. Wspólnie znajdziemy rozwiązania trudności, które mogą się pojawić w czasie procesu odchudzania.

Wsparcie między spotkaniami. Dodatkowym plusem Poradni dietetycznej online jest moje stałe wsparcie między spotkaniami. Jeśli potrzebujesz możesz kontaktować się ze mną poprzez emalila, telefon, mesengera. Masz pytania, nie wiesz jak wymienić produktu, masz wątpliwości co do jadłospisu, teraz możesz szybko uzyskać odpowiedź.

Poradnia dietetyczna online to nowoczesna forma wideo konsultacji z dietetykiem. Jest to odpowiedź na szybkie tempo życia, chęć dbania o zdrowi i zachowanie szczupłej sylwetki.

Jak prawidłowo mierzyć obwody ciała

Przygotuj wagę łazienkową i centymetr krawiecki

Pomiary wykonujemy co 2 tygodnie, najlepiej rano na czczo. Podczas naszych spotkań samodzielnie wykonasz pomiary ciała. Dzięki temu bardziej świadomie kontrolujesz swoje efekty.

Pomiary obwodów są bardziej miarodajne niż pomiary wagi ciała, która ulega ciągłym wahaniom, nawet do 1,5 kg w ciągu dnia.

Mierząc obwody zwróć uwagę, aby centymetr przylegał do skóry, jednak nie zbyt ciasno.
Klatka piersiowa – mierzymy w najszerszym miejscu, tuż po swobodnym wydechu.
Pod biustem – mierzymy pod linią piersi, tuż po swobodnym wydechu.
Talia – mierzymy w najwęższym miejscu brzucha, mięśnie są rozluźnione.
Brzuch – mierzymy w najszerszym miejscu brzucha, najczęściej pod pępkiem.
Biodra – mierzymy w najszerszym miejscu, najczęściej na środku pośladków.
Udo – mierzymy w górnej części nogi, tuż pod pośladkiem, w najszerszym jej miejscu.

KONTROLUJEMY TWOJE EFEKTY
WAGA I OBWODY CIAŁA

Dietetyk przez internet to więcej możliwości

Korzyści współpracy z dietetykiem internetowym

Stały kontakt, ścisła współpraca

Jestem dla Ciebie bardziej dostępna. Jeśli masz pytania, chętnie wszystko wyjaśnię, krótkie pytania na messengera, email, telefon.

Internetowo – kompleksowo

Będziemy pracować nad tym, czego najbardziej potrzebujesz. Odżywianie, trening, zmiana nawyków, panowanie nad zachciankami.

Wygoda i bezpieczeństwo

Nie musisz jechać do Poradni dietetycznej, możesz bezpiecznie zostać w domu i wygodnie połączyć się ze mną dowolnego miejsca.

Edukacja prozdrowotna

Praca przez internet daje nam możliwość wykorzystania platformy Zoom do edukacji dietetycznej i diet coachingu.

Oszczędność czasu

Nie tracisz czasu na dojazdy do Poradni dietetycznej. Zapomnij o korkach i szukaniu miejsca do parkowania.

Większa dostępność terminów

Mamy więcej możliwości spotkań przez internet. Jeśli potrzebujesz połączymy się Łączymy się o 8.00 rano, lub o 20.00 wieczorem.

Dietetyk online Renata Zomerska

Rozpocznij kompleksowy proces odchudzania
Zadzwoń: 502 392 464

© 2018-2020 Renata Zomerska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Call Now Button
Dietetyk Wrocław Renata Zomerska