fbpx

COACHING ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

COACHING – DIETA, TRENING, STYL ŻYCIA

Jestem Twoim coachem i mentorem w drodze do celu

Odnajdziesz wewnętrzną motywację

Dostaniesz wsparcie w trudnych chwilach

Zmienisz sposób myślenia o odżywianiu i odchudzaniu

Zbudujesz system
zdrowych nawyków

Chcesz mieć motywację do zdrowego stylu życia?

Pomogę zaplanować drogę do Twojego celu.

Ty jesteś ekspertem od swojego życia.

Coach zdrowia pomoże Ci przyjrzeć się obecnej sytuacji i ułożyć plan działania, który będzie początkiem nowych rozwiązań w Twoim życiu. Ty zdecydujesz kiedy je wprowadzić i na jakich zasadach. Na spotkaniu dowiesz się, nad czym tak naprawdę należy pracować. Dzięki temu skuteczniej rozwiążesz swoje dylematy. Z pomocą diet coachingu i coachingu zdrowia odnajdziesz wewnętrzną motywację i zmienisz nawyki na zdrowsze.

Wyznacz swój cel. Podejmij decyzję.

Pomogę Ci podjąć decyzję i wyznaczyć cel Twojej drogi. Ustalimy też to, po czym poznasz, że jesteś we właściwym miejscu. Określimy zakres pracy, ale Ty zdecydujesz o szybkości wprowadzanych zmian. Odkryjesz motywy swojego działania. Podczas sesji nauczysz się podejmować bardziej świadome decyzje. Zmienisz sposób myślenia o odżywianiu i aktywności fizycznej. Uwolnisz głowę od męczących myśli i wyrzutów sumienia..

Szukaj nowych rozwiązać – stwórz silną motywację do działania.

MOJE PYTANIA

Diet coach zadaje pytania, które przybliżają Cię
do realizacji Twojego celu. Odkryjesz nowe
możliwości, wyciągniesz lepsze wnioski, wyznaczysz nowe plany.

TWOJE ODPOWIEDZI

Zastanowisz się dokąd zmierzasz, kim chcesz być i jak żyć. Co Cię blokuje, a co wspiera w działaniach, jak poradzić cobie z przeciwnościami.

SKUTECZNE ROZWIĄZANIA

Znajdziesz rozwiązanie dla siebie. Odnajdziesz wewnętrzną motywację i świadomie podejmiesz dalsze decyzje. Szerzej spojrzysz
na swoją sytuację.

Skorzystaj z mojej wiedzy i doświadczenia
jako dietetyka i trenera.

Razem ze mną odnajdziesz motywacje do zmiany stylu życia. Stworzysz własną drogę do zdrowia i dobrego samopoczucia. Poprawisz kondycję i odzyskaj równowagę wewnętrzną. Ze mną szybciej podejmiesz decyzję, a Twoje życie nabierze pełnej harmonii.

Coaching zdrowia + mentoring - umów wideo spotkanie

Wygodne połączania ClickMeeting.

TEMAT – Przegląd Twojego stylu życia – 60 min

• Chcę przyjrzeć się swojemu stylowi życia
• Chcę zastanowić się, co należny zmienić i jak
• Potrzebuję wsparcia i motywacji do działania

Chcesz zmienić swój tryb życia na zdrowszy, ale nie wiesz od czego zacząć. Chcesz przyjrzeć się swoim dietetycznym wyborom i podjąć decyzję w którym kierunku iść dalej. Chcesz zastanowić się w jakim punkcie jesteś swojej drogi do zdrowia i dobrego samopoczucia, co należny poprawić, a co już jest zrobione. Nie najlepszy tryb życia sprawił, że pojawiła się nadwaga i pierwsze dolegliwości zdrowotne. Źle się czujesz sam ze sobą, dlatego teraz jest czas na zmiany i początek zdrowszego życia.
Od czego zaczniemy:
• Przyjrzymy się wszystkim elementom zdrowego stylu życia.
• Pomogę Ci odnaleźć Twoją wewnętrzną motywację.
• Zastanowimy się, od czego zacząć, jaki obszar najbardziej wymaga poprawy.
• Wyznaczymy główny cel i pośrednie zadania, ustalimy plan działania.

TEMAT – Chcę iść własną drogą do celu – 60 min

• Nie chcę gotowych diet i rozpisanych treningów
Chcę przyjrzeć się swoim zachowaniom i podjąć nowe decyzje
• Chcę robić zmiany w swoim tempie i szukać własnych rozwiązań
• Potrzebuję wsparcia i doświadczenia, aby wyciągać własne wnioski

Chcesz samodzielnie prowadzić swój proces odchudzania, bez odgórnie ustalonych jadłospisów i treningów. Potrzebujesz wskazówek i wiedzy na podstawie której będziesz podejmować własne decyzję, jak dotrzeć do swojego celu. Potrzebujesz wsparcia i motywacji, aby konsekwentnie realizować wyznaczone plany. Chcesz bardziej świadomie wprowadzać zmiany w swoje życie, z uważnością przyglądać się swoim zachowaniom i podejmować kolejne działania.
Od czego zaczniemy:
• Jako diet coach pomogę Ci przyjrzeć się obecnej sytuacji.
• Ustalimy, co chcesz zmienić i jak ma wyglądać droga do celu.
• Dostaniesz niezbędną wiedzę, aby podjąć najlepsze decyzje.
• Ustalimy cel jaki chcesz osiągnąć i krok po kroku plan działania.

TEMAT – Chcę utrzymać efekty zdrowego stylu życia – 60 min

• Brakuje mi pewności czy dam sobie radę
Chcę mieć poczucie wewnętrznej równowagi
• Chcę budować trwałe zdrowe nawyki
Chce zmieniać moje otoczenie na zdrowsze

Mam nowy zdrowy styl życia, ale jeszcze moje nawyki nie są w pełni trwałe. Obawiam się, że szybko wrócę do starych przyzwyczajeń. Nie chcę mieć poczucia ciągłego odmawiania sobie przyjemności, tylko chcę dokonywać świadomych wyborów. Chcę przyglądać się swoim zachowaniom i podejmować decyzje dzięki którym zachowam zdrowie i dobre samopoczucie. Potrzebuje umocnienia zdrowych nawyków i zwiększenia świadomości zdrowotnej, tak aby zdrowy styl życia był dla mnie czymś naturalnym.
Od czego zaczniemy:
• Pomogę Ci ustalić nad czym należy jeszcze pracować.
• Zastanowimy się, co Ci pomaga, a co przeszkadza w utrzymaniu efektów.
• Zaczniesz trenować zdrowe nawyki, na własnych zasadach.
• Ustalimy cel który chcesz osiągnąć i drogę do jego realizacji.

Motywatornia - czyli jak działamy w praktyce

Motywacja i nawyki pomogą szybciej osiągnąć Twoje cele.

Więcej praktyki, mniej teorii.

Diet coaching, to ruszenie do przodu, dzięki temu wprowadzisz teorię w praktykę, zaczniesz działać i wprowadzać zmiany. Chcesz żyć zdrowo? Nie potrzebujesz do tego czytania specjalistycznych artykułów i kursów dietetycznych. Wszyscy wiemy, czym jest zdrowe odżywianie i jak ważna jest aktywność fizyczna. Potrzebujemy wsparcia, aby wprowadzić teorię w praktykę, zmanić swoje zachować, utrwalić nawyki i uwolnić się od uzależniaczy. Dlatego postaw na działanie, szybciej zobaczysz efekty!

Korzystaj z siły nawyku.

W nawyku jest siła, korzystaj niej. Nie musisz za każdym razem motywować się do działania, nie musisz korzystać ze swojej silnej woli. Łatwiej jest skorzystać z siły nawyku, który jak po nitce poprowadzi Cię do Twojego celu. Zanim to się jednak stanie, trzeba nad tym pracować. Dzięki temu nawyki wejdą do naszej codziennej rutyny i zostaną z nami na dłużnej. Takie nawykowe zachowanie, niezależne od naszej świadomości, pozwolą nam sprawniej funkcjonować w ciągu dnia.

Szukaj motywatorów.

Nie czekaj na motywację, ona sama może Ciebie nie przyjść. Samemu też możesz jej poszukać. Na początek może to być zwykły karnet na siłownie, zaplanowana nagroda za realizację zadania, albo motywująca muzyka w czasie ćwiczeń. Możesz też znaleźć grupę ludzi, którzy tak jak Ty, wyznaczyli sobie podobny cel i do niego dążą. Dzielenie się z kimś swoimi sukcesami i trudnościami, pomoże w utrzymaniu motywacji i dalszej realizacji zaplanowanego zadania. Inspiracji do działania może być wiele, zacznij się rozglądać, otwórz się na nowe możliwości i chciej z nich skorzystać.

Poczuj swoje korzyści.

Chcę schudnąć 10 kilogramów? Ale po co? Co z tego będziesz mieć? Jak bardzo dzięki temu zmieni się Twoje życie? Chcesz być zdrowy, sprawny i żeby przestał boleć Cię kręgosłup, a może ważniejszy jest atrakcyjny wygląd, większa pewność siebie i poczucie kontroli nad swoim ciałem. Zastanów się, co jest dla Ciebie ważne, co da Ci napęd do działania. O ile wzrośnie Twoje zadowolenie z siebie i podniesie się stan dobrego samopoczucia, kiedy osiągniesz swój cel.

Ułóż plan działania.

Chęć zmiany, która pojawia się na początku nie gwarantuje sukcesu. Dlatego razem z diet coachem, dokładnie zaplanujesz to, co chcesz zrealizować. Planowanie pozwala na ujrzenie całego procesu, a trudne etapy pomaga rozłożyć na prostsze elementy. To pozwoli Ci również śledzić efekty Twojej pracy. W którym miejscu jesteś obecnie, co już zrobiłeś, co jeszcze jest przed Tobą. Dzięki temu poczujesz kontrolę nad tym co robisz, a to doda Ci motywacji i poprawi Twoją efektywność.

Uporządkuj swoje otoczenie.

Przyjrzyj się swojemu otoczeniu. Reklama, konsumpcjonizm i ciągła moda na nowości, nie pomaga nam w utrzymaniu zdrowego stylu życia. Miej świadomość, że im częściej widzisz dany produkt, tym masz na niego większą ochotę. Dlatego zastanów się co możesz zmienić w swojej przestrzeni na swoją korzyść. Również osoby z którymi przebywasz na co dzień, mogą negatywnie wpływać na Twoje zachowania i wyzwalać niezdrowe nawyki. Pomyśl, kto jest Twoim sprzymierzeńcem i warto podtrzymywać tą relacje, a kto torpeduje Twoje starania i lepiej się od niego odciąć.

Nie czekaj. Działaj!

Stare schematy przestały się sprawdzać. Nie jesteś zadowolony z obecnej sytuacji. Jest Ci zbyt ciasno w obecnym układzie i zbyt dużo uwagi poświęcasz na omijanie przeszkód. Nie chcesz już żyć jak dotychczas, szukasz innej,
lepszej drogi. Nie chcesz już wracać do tego co było, chcesz
iść do przodu i szukać nowych możliwości.

Jak przebiega nasza współpraca

USTALENIE CELU

Na początku określamy dokąd chcesz zmierzać i co chcesz osiągnąć. Ważne jest ustalenie, czy Twój cel jest realny i czy masz wszystkie ku temu zasoby. Na tym etapie przyglądniesz się swojej rzeczywistości, tego czego nie chcesz, co chcesz i co już masz.

ZAPLANOWANIE DROGI

Tu zaplanujesz co konkretnie należy zrobić i rozłożysz główny cel na mniejsze etapy. Wyznaczysz czas realizacji poszczególnych działań, po których poznasz, że jesteś na właściwej drodze. Dzięki temu zyskasz motywację i będziesz lepiej kontrolować proces.

MIĘDZY SESJAMI

Tutaj wprowadzisz plan w życie. Zwracasz uwagę na swoje zachowania, wybory i emocje, wszystko to, co do tej pory umykało Twojej uwadze. Realizujesz ustalony plan i starasz się zmienić stare schematy myślenia. Podczas diet coachingu omawiamy efekty.

TWOJE ROZWIĄZANIA

Podsumowujesz swoje działania i oceniasz stopień realizacji celów. Zobaczysz, w którym miejscu jesteś, co już za tobą, a co jeszcze jest do zrobienia. Wyciągniesz wnioski z trudności i popatrzysz w przyszłość zadając sobie pytanie – co jeszcze mogę zrobić?

Diet coach Wrocław i online

Porozmawiajmy o rozwiązaniach

Zadzwoń: 502 392 464

© 2018-2020 Renata Zomerska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Call Now Button
Dietetyk Wrocław Renata Zomerska