DIET COACHING + MENTORING

COACHING DIETETYCZNY

Jestem Twoim coachem i mentorem w drodze do celu

Ty jesteś ekspertem od swojego życia.

Coach zdrowia pomoże Ci przyjrzeć się obecnej sytuacji i ułożyć plan działania, który będzie początkiem nowych rozwiązań w Twoim życiu. Ty zdecydujesz kiedy je wprowadzić i na jakich zasadach. Na spotkaniu dowiesz się, nad czym tak naprawdę należy pracować. Dzięki temu skuteczniej dotrzesz do celu. Z pomocą diet coachingu i coachingu zdrowia odnajdziesz wewnętrzną motywację i zmienisz nawyki na zdrowsze.

Wyznacz swój cel. Podejmij decyzję.

Pomogę Ci podjąć decyzję i wyznaczyć cel Twojej drogi. Ustalimy też, po czym poznasz, że jesteś we właściwym miejscu. Określimy zakres pracy, ale Ty zdecydujesz o szybkości wprowadzanych zmian. Odkryjesz motywy swojego działania. Podczas sesji nauczysz się podejmować bardziej świadome decyzje. Zmienisz sposób myślenia o odżywianiu i aktywności fizycznej. Uwolnisz głowę od męczących myśli i wyrzutów sumienia.

Diet coaching + mentoring - umów wideo spotkanie

Wygodne połączania ClickMeeting.

TEMAT – Chcę przestać jeść słodycze – 60 min

• Chcę przyjrzeć się swojemu sposobowi odżywiania
• Chcę zastanowić się, jak uwolnić się od słodyczy
• Potrzebuję wsparcia i motywacji do działania

Źle się czujesz sam ze sobą, dlatego teraz jest czas na zmiany. Chcesz przejąć kontrole nad zachciankami. Chcesz zmienić swój tryb życia na zdrowszy. Chcesz przyjrzeć się Twoim dietetycznym wyborom i podjąć decyzję w którym kierunku chcesz iść dalej. Zastanowisz się w jakim punkcie jesteś teraz, co należny poprawić, a co już jest zrobione. Odkryjesz przyczynę jedzenia słodyczy i opracujesz plan jak uwolnić się od słodkiego nałogu.
Od czego zaczniemy:
• Przyjrzymy się jak obecnie wygląda Twój sposób jedzenia.
• Pomogę Ci odnaleźć Twoją wewnętrzną motywację.
• Zastanowimy się, co wpływa na jedzenie słodyczy.
• Wyznaczymy główny cel i pośrednie zadania, ustalimy plan działania.

TEMAT – Chcę budować zdrowe nawyki – 60 min

Chcę przyjrzeć się swoim zachowaniom i podjąć własne decyzje
• Chcę robić zmiany w swoim tempie i stworzyć plan działania
• Potrzebuję wsparcia, aby budować zdrowe nawyki

Chcesz zmienić swój sposób odżywania, chcesz zmienić swój tryb życia. Potrzebujesz wskazówek i wiedzy eksperta, na podstawie której będziesz podejmować własne decyzję, jak dotrzeć do swojego celu. Potrzebujesz wsparcia i motywacji, aby konsekwentnie realizować wyznaczone cele. Chcesz bardziej świadomie wprowadzać zmiany w swoje życie i z uważnością przyglądać się swoim zachowaniom. Jesteś gotowy aby ruszyć z miejsca i odzyskać dobre samopoczucie.
Od czego zaczniemy:
• Jako diet coach pomogę Ci przyjrzeć się obecnej sytuacji.
• Ustalimy, co chcesz zmienić i jak ma wyglądać droga do celu.
• Dostaniesz niezbędną wiedzę, aby podjąć najlepsze decyzje.
• Ustalimy cel jaki chcesz osiągnąć i krok po kroku plan działania.

Szukaj nowych rozwiązać – stwórz silną motywację do działania.

MOJE PYTANIA

Diet coach zadaje pytania, które przybliżają Cię
do realizacji Twojego celu. Odkryjesz nowe
możliwości, wyciągniesz lepsze wnioski, wyznaczysz nowe plany.

TWOJE ODPOWIEDZI

Zastanowisz się dokąd zmierzasz, kim chcesz być i jak żyć. Co Cię blokuje, a co wspiera w działaniach, jak radzić sobie z przeciwnościami.

SKUTECZNE ROZWIĄZANIA

Znajdziesz rozwiązanie dla siebie. Odnajdziesz wewnętrzną motywację i świadomie podejmiesz dalsze decyzje. Szerzej spojrzysz
na swoją sytuację.

Skorzystaj z mojej wiedzy i doświadczenia
jako dietetyka i trenera.

Razem ze mną odnajdziesz motywacje do zmiany stylu życia. Stworzysz własną drogę do zdrowia i dobrego samopoczucia. Poprawisz kondycję i odzyskaj równowagę wewnętrzną. Ze mną szybciej podejmiesz decyzję, a Twoje życie nabierze pełnej harmonii.

Motywacja i nawyki pomogą Ci szybciej osiągnąć cele.

Jak działamy w praktyce

Więcej praktyki, mniej teorii.

Diet coaching, to ruszenie do przodu, dzięki temu wprowadzisz teorię w praktykę, zaczniesz działać i wprowadzać zmiany. Chcesz żyć zdrowo? Nie potrzebujesz do tego czytania specjalistycznych artykułów i kursów dietetycznych. Wszyscy wiemy, czym jest zdrowe odżywianie i jak ważna jest aktywność fizyczna. Potrzebujesz wsparcia, aby wprowadzić teorię w praktykę, zmiany swojego zachowania, utrwalenia nawyków i uwolnienia się od uzależniaczy. Dlatego postaw na działanie, szybciej zobaczysz efekty!

Korzystaj z siły nawyku.

W nawyku jest siła, korzystaj niej. Nie musisz za każdym razem motywować się do działania, nie musisz korzystać ze swojej silnej woli. Łatwiej jest skorzystać z siły nawyku, który jak po nitce poprowadzi Cię do Twojego celu. Zanim to się jednak stanie, trzeba nad tym pracować. Dzięki temu nawyki wejdą do naszej codziennej rutyny i zostaną z nami na dłużnej. Takie nawykowe zachowanie, niezależne od naszej świadomości, pozwoli Ci sprawniej funkcjonować w ciągu dnia.

Szukaj motywatorów.

Nie czekaj na motywację, ona może do Ciebie nie przyjść. Samemu też można jej poszukać. Na początek może to być zwykły karnet na siłownie, zaplanowana nagroda za realizację zadania, albo motywująca muzyka w czasie ćwiczeń. Możesz też znaleźć grupę ludzi, którzy tak jak Ty, wyznaczyli sobie podobny cel i do niego dążą. Dzielenie się z kimś swoimi sukcesami i trudnościami, pomoże w utrzymaniu motywacji i dalszej realizacji zaplanowanego zadania. Inspiracji do działania może być wiele, zacznij się rozglądać, otwórz się na nowe możliwości i chciej z nich skorzystać.

Poczuj swoje korzyści.

Chcę schudnąć 10 kilogramów? Ale po co? Co z tego będziesz mieć? Jak bardzo dzięki temu zmieni się Twoje życie? Chcesz być zdrowy, sprawny i żeby przestał boleć Cię kręgosłup, a może ważniejszy jest atrakcyjny wygląd, większa pewność siebie i poczucie kontroli nad swoim ciałem. Zastanów się, co jest dla Ciebie ważne, co da Ci napęd do działania. O ile wzrośnie Twoje zadowolenie z siebie i podniesie się stan dobrego samopoczucia, kiedy osiągniesz swój cel.

Ułóż plan działania.

Chęć zmiany, która pojawia się na początku nie gwarantuje sukcesu. Dlatego razem z diet coachem, dokładnie zaplanujesz to, co chcesz zrealizować. Planowanie pozwala na ujrzenie całego procesu, a trudne etapy pomaga rozłożyć na prostsze elementy. To pozwoli Ci również śledzić efekty Twojej pracy. W którym miejscu jesteś obecnie, co już zrobiłeś, co jeszcze jest przed Tobą. Dzięki temu poczujesz kontrolę nad tym co robisz, a to doda Ci motywacji i poprawi Twoją efektywność.

Uporządkuj swoje otoczenie.

Przyjrzyj się swojemu otoczeniu. Reklama, konsumpcjonizm i ciągła moda na nowości, nie pomaga nam w utrzymaniu zdrowego stylu życia. Miej świadomość, że im częściej widzisz dany produkt, tym masz na niego większą ochotę. Dlatego zastanów się co możesz zmienić w swojej przestrzeni na swoją korzyść. Również osoby z którymi przebywasz na co dzień, mogą negatywnie wpływać na Twoje zachowania i wyzwalać niezdrowe nawyki. Pomyśl, kto jest Twoim sprzymierzeńcem i warto podtrzymywać tą relacje, a kto torpeduje Twoje starania i lepiej się od niego odciąć.

Nie czekaj. Działaj!

Stare schematy przestały się sprawdzać. Nie jesteś zadowolony z obecnej sytuacji. Jest Ci zbyt ciasno w obecnym układzie i zbyt dużo uwagi poświęcasz na omijanie przeszkód. Nie chcesz już żyć jak dotychczas, szukasz innej,
lepszej drogi. Nie chcesz już wracać do tego co było, chcesz
iść do przodu i szukać nowych możliwości.

Jak przebiega nasza współpraca

USTALENIE CELU

Na początku określamy dokąd chcesz zmierzać i co chcesz osiągnąć. Ważne jest ustalenie, czy Twój cel jest realny i czy masz wszystkie ku temu zasoby. Na tym etapie przyglądniesz się swojej rzeczywistości, tego czego nie chcesz, co chcesz i co już masz.

ZAPLANOWANIE DROGI

Tu zaplanujesz co konkretnie należy zrobić i rozłożysz główny cel na mniejsze etapy. Wyznaczysz czas realizacji poszczególnych działań, po których poznasz, że jesteś na właściwej drodze. Dzięki temu zyskasz motywację i będziesz lepiej kontrolować proces.

MIĘDZY SESJAMI

Tutaj wprowadzisz plan w życie. Zwracasz uwagę na swoje zachowania, wybory i emocje, wszystko to, co do tej pory umykało Twojej uwadze. Realizujesz ustalony plan i starasz się zmienić stare schematy myślenia. Podczas diet coachingu omawiamy efekty.

TWOJE ROZWIĄZANIA

Podsumowujesz swoje działania i oceniasz stopień realizacji celów. Zobaczysz, w którym miejscu jesteś, co już za tobą, a co jeszcze jest do zrobienia. Wyciągniesz wnioski z trudności i popatrzysz w przyszłość zadając sobie pytanie – co jeszcze mogę zrobić?

Diet coach Wrocław i online

Porozmawiajmy o rozwiązaniach

Zadzwoń: 502 392 464

© 2018-2020 Renata Zomerska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Dietetyk Wrocław Renata Zomerska
Call Now Button