O mnie

Renata Zomerska

Łączę pracę dietetyka, coacha i trenera, pomagam osobom, które potrzebują zmian, chcą odzyskać energię i pozbyć się niepotrzebnych kilogramów. W swojej pracy uwzględniam Twoje dolegliwości chorobowe, kondycję i poziom motywacji. Prowadzę konsultacje dietetyczne, coaching zdrowia, współpracuję z firmami, organizując warsztaty,
szkolenia, oraz kompleksowe programy prozdrowotne.
Od początku…

Wszystko zaczęło się od wygrywania… A może od biegania?

Zaczęłam trenować lekkoatletykę. Ten żmudny trening nauczył mnie robienia rzeczy, na które nie zawsze miałam ochotę, ale perspektywa celu i sukcesy sprawiły, że szłam tą drogą 10 lat. Kontynuacją sportowej kariery było prowadzenie zajęć fitness. Skończyłam kursy instruktora aerobiku, kulturystyki, gimnastyki korekcyjnej, nordic walkingu.
Zostałam Trenerem Personalnym.

Dwanaście lat temu, biegając po parku w upalny letni dzień, pomyślałam: „Sam sport to za mało, jeśli chcemy żyć zdrowo. Co jeszcze mogę zrobić, aby bardziej pomagać swoim klientom?” – i tak zaczęłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Przyrodniczym Dietetykażywienie człowieka w profilaktyce zdrowotnej. Było to świetne uzupełnienie mojej pracy i rozwinięcie zainteresowań. Rozpisywałam diety i jadłospisy, liczyłam kalorie, jasno określałam, kiedy zostaną osiągnięte zamierzone efekty. Z czasem jednak okazało się, że to nie wystarcza, aby trwale zmieniać nawyki żywieniowe.
Kiedy słyszałam:

„Pani Renato, ja to wszystko wiem, i co z tego?”,
czułam bezsilność. Chciałam dowiedzieć się, dlaczego tak jest i jak to zmienić.

Kiedy sześć lat temu biegałam po parku w wietrzną jesienną noc, nie dawała mi spokoju taka myśl: „Każdy sam musi znaleźć dla siebie rozwiązanie, ja jedynie mogę to ułatwić”. Skończyłam studia podyplomowe Coaching w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Poznałam tam konkretne ćwiczenia i metody pracy, teraz działam skuteczniej. Pomagam w zmianie nawyków żywieniowych, mam większą satysfakcję i uzyskuję lepsze efekty.
W końcu poczułam, że to ma sens, że to działa!

Trzy lata temu, gdy biegałam po parku w chłodny zimowy wieczór, wpadła mi do głowy kolejna myśl: „Praca z grupą będzie efektywniejsza, większa energia, motywacja, jeszcze lepsze efekty”. Kurs Trenera Biznesu w Moderatorze,
był na to odpowiedzią. To było to! Nauczyłam się, jak ułożyć dobry program szkoleniowy,
poznałam nowe ćwiczenia. Największą wartością były jednak dla mnie te słowa:

„Dorosły człowiek uczy się poprzez doświadczenie”.
Wszystko to wykorzystałam, prowadząc autorskie programy odchudzające.

Niedługo po tym, biegając po parku w rześki wiosenny poranek, pomyślałam: „Czego jeszcze mogę się dowiedzieć, aby być skuteczniejszą?” – i tak zapisałam się na roczny kurs Zielarz-Fitoterapeuta do doktora Różańskiego.
Ziołolecznictwo i medycyna naturalna to tematy, które można zgłębiać latami.

Teraz już wiem.
Wiem, czego mogę Cię nauczyć, a co powinieneś odkryć sam.
Znam pułapki, które mogą Cię czekać, i te, których nie sposób ominąć.
Wiem, kiedy Cię motywować, a kiedy pozostać w ciszy.

To była naprawdę długa droga…

W upalny letni dzień i wietrzną noc, w chłodny zimowy wieczór i rześki poranek… biegłam.

Dlaczego?

… bo aby osiągać swoje cele, trzeba czasami robić rzeczy,

na które nie zawsze ma się ochotę.

 

Oferta