Nadwaga, otyłość

Diety stosowane w nadwadze i otyłości są dobierane indywidualne ponieważ zależą od przyczyny jej powstania. Pewne elementy są jednak podobne, jak częstość posiłków, czy zdrowa mało przetworzona żywność. Odchudzanie to jednak wielokierunkowe działanie które często wykracza poza samą dietę.

Nie ma wątpliwości że wprowadzenie odpowiedniego rodzaju ruchu przyspieszy proces redukcji i poprawi stan naszego zdrowia, a w niektórych przypadkach jest on wręcz niezbędne aby ruszyć oporną tkankę tłuszczową. Dla innych jednak to dobrze skomponowane posiłki i pozbycie się słodyczy z jadłospisu zapewnią  spadek wagi i mniejszy rozmiar.

Kto ma większą szansę na szczupłą, atrakcyjną sylwetkę, osoba z 40 kg nadwagi czy z 4 kg ??? Odpowiedź jest prosta.

Ta która ma większą motywację.

Motywacja pcha nas do przodu i pozwala zdobywać najwyższe szczyty trzeba ją tylko odnaleźć w sobie i pielęgnować. Aby to osiągnąć konieczna jest zmiana dotychczasowego sposobu myślenia. Należy wyjść poza ramy, schematy, zwiększyć świadomości swoich zachowań i obiektywnie spojrzeć na swoje możliwości.

Pamiętaj pozbycie się na trwałe zbędnego balastu wiąże się nie tylko ze zmianą sposobu żywienia ale również sposobu myślenia. Przejście na krótką dietę niczego nie zmieni bo w dłuższym okresie czasu i tak powrócimy do starych nawyków.