Nadwaga, otyłość

Odchudzanie to  wielokierunkowe działanie które wykracza poza samą dietę. Przyczyn powstania nadwagi i otyłości jest wiele,  więc recepta na pozbycie się jej tez nie może być jedna.

Dla jednych  to dobrze skomponowane posiłki i eliminacja słodyczy z jadłospisu będzie najważniejszym wyzwaniem,  u innych wprowadzenie odpowiedniego rodzaju ćwiczeń  przyniesie zamierzone efekt. Będą też osoby które  nie radzą sobie ze stresem i wówczas sięgają po jedzenie, więc dopiero poradzenie sobie z tym problemem poprawi stan naszego zdrowia i poprawi samopoczucie.

Kiedy masz większą szansę na szczupłą i atrakcyjną sylwetkę?

Gdy masz  40 kg czy z 5 kg nadwagi ???

Odpowiedź jest prosta.

Kiedy masz  większą motywację i trwale zbudujesz zdrowe nawyki.

Motywacja pcha nas do przodu i pozwala zdobywać najwyższe szczyty, trzeba ją tylko odnaleźć w sobie i pielęgnować. Należy wyjść poza ramy, schematy, zwiększyć świadomości swoich zachowań i obiektywnie spojrzeć na swoje możliwości.

To jednak nie wszystko, do osiągnięcia sukcesu, kolejnym krokiem jest wypracowanie trwałych nawyków i kształtowanie samodyscypliny która jest kluczem do sukcesu, nie tylko w odchudzaniu.

Pamiętaj pozbycie się na trwałe zbędnego balastu wiąże się nie tylko ze zmianą sposobu żywienia, ale konieczna jest zmiana dotychczasowego sposobu myślenia. Przejście na krótką dietę niczego nie zmieni bo w dłuższym okresie czasu i tak powrócimy do starych nawyków.