RENATA ZOMERSKA – poznaj moją historię

Wszystko zaczęło się od biegania.
Zaczęłam trenować lekkoatletykę. Poranne wstawanie i żmudne treningi, nauczyły mnie dyscypliny i wytrwałości w dążeniu do celu. Szłam tą drogą 10 lat, zdobywając wielokrotnie medale na Mistrzostwach Polski. Naturalną kontynuacją aktywnego trybu życia było ukończenie studiów AWF i rozpoczęcie pracy jako instruktor fitness. Odbyłam liczne kursy i szkolenia, zostałam Trenerem personalnym, zaczęłam aktywnie pomagać klientom.

Ruch + dieta – idealne połączenie.
12 lat temu podjęłam studia podyplomowe „Dietetyka człowieka.” To było doskonałe uzupełnienie mojej pracy trenerskiej i rozwinięcie zainteresowań. Rozpisywałam jadłospisy, liczyłam kalorie, łączyłam dietę z treningiem, co wyraźnie zwiększyło efektywność mojej pracy. Jednak z czasem okazało się, że to nie wystarcza, aby uzyskane efekty były trwałe. Stare przyzwyczajenia szybko wracają, a zdrowe nawyki trudno utrzymać. Powstało więc pytanie: Jak to zmienić?

Zmiana nawyków – największe wyzwanie!
Postawiłam na edukację, ukończyłam studia podyplomowe „Coaching”. Teraz pomagam w poszukiwaniu samodzielnych rozwiązań, wspieram, edukuję i ułatwiam podjęcie decyzji. Pokazuję jak można zmanić stare nawyki, umocnić swoją motywację i nauczyć się zdrowych zachowań żywieniowych. Odkrywam jakie mechanizmy nami kierują, których nie zawsze jesteśmy świadomi, a które odpowiadają za nasze żywieniowe błędy. W końcu poczułam satysfakcję, to ma sens, to działa, a efekty są dużo lepsze.

Praca z grupą – dodatkowa motywacja.
Gdzie szukać dodatkowej motywacji? Oczywiście w grupie. Dlatego ukończyłam kurs Trenera Biznesu, bo w grupie siła, większa energia i efektywniejsza praca. Poznałam nowe ćwiczenia rozwojowe i zasady układania szkoleń. Największą wartością były dla mnie słowa: „Dorosły człowiek uczy się przez doświadczenie”. Wszystko to, wykorzystuję prowadząc warsztaty i programy prozdrowotne.

Holistyczne podejście – człowiek jest całością.
Szukanie recepty na długie i zdrowe życie zaprowadziło mnie na roczny kurs „Zielarz – fitoterapeuta” do dr. Różańskiego. Medycyna naturalna, zastosowanie roślin i ziół w profilaktyce zdrowotnej, to tematy, które pomagają lepiej zrozumieć przyczyny naszych dolegliwości i sposób ich eliminacji. Pamiętajmy, człowiek jest całością – ciało, umysł, emocje, gdy cierpi jedna część, cierpi cały organizm.

Dieta, trening, coaching
– idealne połączenie.

Dziś kompleksowo pomagam osobom, które chcą zmienić nawyki na zdrowsze, poprawić samopoczucie i pozbyć się zbędnych kilogramów. Jako trener zdrowia tworzę programy prozdrowotne dla firm i promuję zdrowie w miejscu pracy.

  • Dietetyka
  • Trening
  • Coaching